Kommenteeri

Uus START

"Kõik on uus septembrikuus" - legendaarne väljend. Kui nüüd mõelda, siis kõik võib olla uus ja seda ükskõik mis kuus. Seega, ei ole mõttet jääda ootama uue kuu algust, et millegagi algust teha. 

Kui sa teed selle esimese sammu, muutmaks on senist eluviisi, siis on oluline pidada meeles - "Tark ei torma".
 Kui sinu senised harjumused on välja kujunenud aastate jooksul, siis ei ole mõistlik ega jätkusuutlik hakata rapsima kohe alguses kogu sajaga. Pea meeles, et muutus on alati stressi tekitav. Ka positiivne stress on stress ning vajab aega adra seadmiseks. 

Inimestele hirmsasti meeldivad "CHALLENGE" tüüpi tegemised. Siin on Sulle (pigem juba nendele, kes on kunagi trenni teinud) väljakutse:

tee trenni kogu kehale 3-4 korda nädalas järgmised 3 kuud! 
Rohkem ei tohi teha, vähem kui kolm korda ka mitte. Ja niimodi 3 kuud järjest. Tõesta iseendale (ja mulle), et oled võimeline olema järjepidev, mõtestatud treenija. 
Parim variant on jaotada treeningud nädala peale laiali, 1 päev puhkust vahele. Aga kui sa tead, et nädala lõpus sõidad kuskile ära ja trenni ei saa teha, siis pressi need veidi kokku ja tee tihedamini aga tee ära. 

Kui ei tea, mida miks kuidas teha? Siin olen mina sulle abiks, tule personaaltreeningule - üksinda, sõbra-sõbrannaga, pundiga..

Liikumise-sportimisega alustamisel on kõige olulisem reaalselt selle tegevusega alustamine. Ja tuleb pingutada, pingutus sellisel määral, mis ei tundu sinu kehale kõige mõnusam olek, vaid on kergelt väljakutsuv.

Iga trenn ei pruugi olla lihtne ja täiuslik, aga DONE IS BETTER THAN PERFECT 
(ma ei mäleta, kust ma selle tsitaadi sain, aga enam õigemini ei anna öelda). Iga väike muutus parema elukvaliteedi suunas on oluline. Jupp jupi haaval saab sellest oluline tervislik osa Sinu elust. 

Lisa kommentaar

Email again: